بررسی قیمت ها در بازار خودرو حاکی از آن است که اعلام نتایج انتخابات در روزهای اخیر نیز نتوانسته است اطمینان را به این بازار بازگرداند و بازار خودرو کماکان در رکود به سر می برد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز نتوانست به رکود در بازار خودرو پایان دهد؛ در حالی که ترمز افزایش قیمت ها در برخی از خودروهای موجود در بازار کشیده شده است اما تعداد معاملات کماکان در حداقل است و خریداران و فروشندگان خودرو کماکان در بلاتکلیفی به سر می برند.
 
این رکود حاکم شده در بازار خودرو موجب شده است تا خودروهای گروه پراید در 24 ساعت گذشته ثبات قیمت را تجربه کنند؛ پراید 111 امروز بر روی قیمت 133 میلیون تومان ثابت مانده است و پراید 131 نیز امروز 123 میلیون تومان قیمت دارد و خودروهای پراید 132 و 151 نیز به ترتیب 121 و 125 میلیون تومان قیمت خورده اند.
 
در بین خودروهای گروه پژو نیز 206 تیپ 2 در حالی امروز ثبات قیمت را تجربه می کند که این خودرو در روز گذشته 2 میلیون تومان گران شد و به قیمت 200 میلیون تومان رسید و 206 تیپ 5 اما در روزهای اخیر از نوسانات قیمتی در امان مانده است و بر روی قیمت 263 میلیون تومان ثابت مانده است و در این میان پژو 207 اتوماتیک از معدود خودروهایی ایت که در 24 ساعت گذشته کاهش قیمت داشته است؛ این خودرو در این مدت 8 میلیون تومان ارزان شده است و در حال حاضر 385 میلیون تومان قیمت خودره است و پژو پارس سال نیز در حالی امروز ثبات قیمت داشته است که این خودرو در روز گذشته یک میلیون تومان ارزان شد و به قیمت 226 میلیون تومان رسید.
 
در بین خودروهای گروه تیبا این ثبات قیمتی محسوس تر است به طوری که از تعطیلات آخر هفته گذشته تا امروز تیبا 2 بر روی قیمت 136 میلیون تومان ثابت مانده است و تیبا صندوقدار نیز در این مدت بر روی قیمت 127 میلیون تومان ثابت مانده است.
 
خودروهای گروه ساینا و کوییک نیز در این مدت ثبات قیمت را تجربه کرده اند؛ در حال حاضر خودرو ساینا EX دنده ای در بازار 143 میلیون تومان قیمت خورده است و مدل 1399 آن نیز در حالی که در روز گذشته یک میلیون تومان ارزان شد اما امروز بر روی قیمت 135 میلیون تومان ثابت مانده است و در بین خودروهای کوییک مدل دنده ای 1400 آن امروز 153 میلیون تومان قیمت خورده است.
 
قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است: