طبق آخرین ارزیابی صورت‌ گرفته از وضعیت کیفی خودروهای سواری تولیدی اسفندماه 1399 همچنان (مشابه بهمن‌ماه) از دو خودروی پژو 2008 و نیومزدا 3، پنج ستاره خبری نیست و تنها خودروی پنج ستاره این گزارش دناپلاس توربواتوماتیک است. ضمن اینکه آخرین گزارش ارزیابی کیفی سواری‌ها در سال 1399 و مقایسه آن با گزارش بهمن ماه نشان می‌دهد که هیچ تغییری در کیفیت خودروها صورت نگرفته است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، براساس  گزارش ارزیابی صورت گرفته از خودروهای تولیدی اسفندماه خودروسازان داخلی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، در سطح قیمتی 1 تنها به خودرو تیگو 7 مدیران‌خودرو پرداخته شده که توانسته است سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهد. 
 
همچون روال گزارش بهمن ماه در بررسی و ارائه گزارش تولیدات اسفند ماه، خودروی نیومزدا 3 شرکت بهمن‌موتور و پژو 2008 ایران‌خودرو/ایکاپ که پنج ستاره ظاهر می‌شوند، دیده نمی‌شود.
 
 در سطح قیمتی 2، دو خودرو هایما S7 و  SWM G01F چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌ و خودروهای جک S5، جک S3 تیگو 5، آریزو 5 و SWM G01 سه ستاره‌ای شده‌اند.
 
در این سطح قیمتی،  MVM X33 S مدیران خودرو تنها محصول دو ستاره کیفی گزارش‌های ارزیابی کیفیت سواری‌هاست. خوشبختانه چندین ماه است، علاوه‌براینکه دیگر خودروی تک ستاره کیفی تولید نمی‌شود، دو ستاره‌ها نیز به همین یک محصول مدیران خودرو محدود شده است.
 
در گروه قیمتی 4 در میان خودروهای سواری تولیدی اسفندماه سال 1399، همچنان در صدر جدول دناپلاس توربو اتوماتیک با پنج ستاره کیفی قرار گرفته است و  پس از آن دناپلاس توربو (دنده‌ای)، پژو 207 و دناپلاس موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده‌اند. 
 
همچنین در سطح قیمتی 4،  محصولات پژو 206 صندوقدار و بدون صندوق آن، دنا، رانا، سورن (ایران‌خودرو تبریز)، پژو پارس اتوماتیک (تولید ایران‌خودرو کرمانشاه)، پژو پارس (ایران‌خودرو فارس، تهران، کرمانشاه، خراسان، مازندران و صنایع خودروسازی فردا)، سمند تبریز و پژو 405 خراسان توانسته‌اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را در سطح قیمتی چهارم به خود اختصاص دهند.
 
در این گروه محصولات نیز  ثبات کیفیت نسبت به ماه‌های پیش‌تر وجود دارد.
 
در نهایت نیز در سطح قیمتی 5، خودرو کوییک (سایپا) چهار ستاره کیفی و پس از آن کوییک R (پارس‌خودرو)، تیبا 2 و تیبا 2 پلاس (سایپا)، تیبا و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) و همچنین ساینا (پارس خودرو) همگی در رده خودروهای با سطح کیفیت سه ستاره کیفی قرار گرفته‌اند که در این محصولات نیز ثبات کیفی بهمن ماه حفظ شده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما