وزیر نفت امارات متحده عربی در اظهاراتی گفت نیازی وجود ندارد اوپک پلاس توافق تولید فعلی خود را تغییر دهد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، اظهارات سهیل المزروعی مشابه دیدگاه همتای عراقی وی است که روز یکشنبه گفت: اگر اوپک پلاس برنامه تولید فعلی خود را حفظ کند، بازار در سه ماهه نخست سال میلادی آینده متوازن می ماند و قیمت نفت در حدود 70 دلار در هر بشکه خواهد بود.
 
اعضای این گروه که شامل 23 کشور تولیدکننده نفت است، توافق کرده اند از اوت تا دسامبر هر ماه جمعا 400 هزار بشکه در روز به تولیدشان اضافه کنند.
 
دو منبع آگاه به رویترز اظهار کردند: نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق محدودیت عرضه از 109 درصد در ژوییه به 116 درصد در اوت افزایش یافت.
 
المزروعی در کنفراتس گازتِک در دوبی گفت: ما برنامه ای داریم و روی آن کار می کنیم و دلیلی نمی بینم که چرا باید از این برنامه منحرف شویم. اوپک نگران مازاد عرضه در سه ماهه دوم سال 2022 نیست.
 
احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق انتظار دارد اگر قیمتها در سطوح فعلی بمانند، اوپک و متحدانش برنامه افزایش تولید برای نوامبر را تصویب کنند با این حال وی گفت: هنوز زود است نتیجه نشست چهارم اکتبر وزیران اوپک پلاس معلوم شود.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، نفت برنت در حال حاضر حدود 75 دلار در هر بشکه معامله می شود و از ابتدای سال 2021 تاکنون 45 درصد افزایش نشان داده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما