از ابتدای سال جاری تاپایان اردیبهشت بیش از 780 هزار تن بنزین از طریق اسکله بندر شهید رجایی صادر شده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منصور خرمشکوه با بیان اینکه در دو ماهه سال جاری بیش از 780 هزار تن بنزین از طریق اسکله بندر شهید رجایی صادر شده است گفت: این میزان بنزین از طریق 23 فروند نفتکش و با اختصاص سه پست اسکله به انجام رسیده است.

 
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: افزایش میزان صادرات فرآورده‌های نفتی و حجم بالای ترافیک در اسکله‌های 1و2 نفتی الحاق اسکله‌ای جدید را مورد توجه قرار داد، براین اساس اختصاص یک اسکله جدید که قابلیت کمترین اتصال برای انتقال فرآوردهای نفتی به پالایشگاه‌ها را دارا باشد، به تصویب رسید.
 
خرمشکوه افزود: با برگزاری جلسات متعدد، در نهایت امر تغییر کاربری اسکله 4 که در نزدیکی اسکله‌های نفتی وجود داشت و پیشتر در امر کانتینری فعال بود، مصوب شد.
 
وی اضافه کرد: با همکاری بخش خصوصی عملیات تغییر کاربری اسکله یاد شده شروع و بهره‌برداری از این اسکله باکاربرد جدید از نیمه دوم سال 99 آغاز شد.
 
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاپایان اردیبهشت فقط از اسکله شمار (4) حدود 200 هزار تن بنزین با 6 فروند شناور و 580 هزار تن دیگر از طریق اسکه 1و2 با استفاده از 17 فروند شناور صادر شده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما