مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور با اشاره به عدم تخصیص مابه التفاوت نرخ بنزین سهمیه‌ای و آزاد برای رانندگان سواری‌های کرایه بین‌شهری در دو ماه گذشته، گفت: بهترین راهکار برای حل این مشکل رانندگان این وسایل حمل و نقل عمومی افزایش سهمیه بنزین به 750 لیتر در ماه است.

به گزارش نسیم اقتصاد، رحمت حاج محمدعلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر 30 هزار دستگاه سواری‌کرایه در محورهای مواصلاتی کشور هستند که از این تعداد بیش از 12 هزار خودرو فعالیت بیشتری داشته و پرکارتر از رانندگان دیگر هستند.
 
وی با اشاره به اختصاص سهمیه 400 لیتری بنزین برای رانندگان بین‌شهری با قیمت 1500 تومان، افزود: از همان ابتدا قرار بود به ازای کاکرد بیشتر رانندگان مازاد بر مصرف این 400 لیتر سهمیه‌ای، مابه‌التفاوت آن به حساب رانندگان واریز شود. بدین صورت که در پایان هر ماه اتحادیه سواری کرایه لیست رانندگان بین شهری را که بیشتر از 400 لبتر بنزین مصرف کردند را به سازمان راهداری ارسال کرده و نهایتا این لیست با تایید وزارت کشور به شرکت نفت ارسال می‌شود تا مابه‌التفاوت بنزینی که رانندگان مصرف کرده‌اند به حسابشان واریز شود.
 
مدیر عامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه‌های کشور با بیان این نامه رانندگان با وجود گذشت دو ماه هنوز به تایید و امضای مسئول مربوطه در وزارت کشور نرسیده است، ادامه داد: در حال حاضر با وجود مشقت‌ها و سختی‌هایی که رانندگان متحمل می‌شوند، طی دو ماه گذششته یعنی اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه این مابه‌التفاون به حساب رانندگان واریز نشده است در حالی که قرار بود تا پنجم هر ماه این اتفاق بیافتد.
 
حاج محمدعلی گفت: با توجه به این مشکلات ضمن درخواست پرداخت این مبلغ در اسرع وقت، پیشنهاد دادیم که سهیمه بنزین رانندگان بین شهری به ویژه آن‌هایی که پر کار هستند تا 750 لیتر افزایش یابد و دیگر مابه‌التفاوتی هم پرداخت نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات شما