روند بازار خودرو امروز برخلاف روز گذشته صعودی بوده است و افزایش قیمت ها در این بازار طی 24 ساعت گذشته به حدی بوده است که قیمت برخی از خودرو ها به بالاترین حد خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسیده است و به عنوان مثال 206 تیپ 2 امروز با افزایش قیمت 5 میلیون تومانی به قیمت 194 میلیون تومان رسیده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، بازار خودرو در هفته جاری نوسانات قیمتی شدیدی را پشت سرگذاشت به طوری که تا دوشنبه گذشته روند قیمت ها در این بازار افزایشی بود و حتی افزایش قیمت ها تحت تاثیر صحبت های رضا شیوا رئیس شورای رقابت مبنی بر "  احتمال گران شدن خودرو در سه ماه آینده " در روز دوشنبه گذشته شدت یافت؛ با این وجود طولی نکشید که مسیر بازار خودرو تغییر کرد و در روز گذشته ریزش قیمت ها در اکثر مدل های خودرو اتفاق افتاد. ریزش قیمت های روز گذشته به حدی بوده است که سمند lx نزدیک به 2 میلیون تومان ارزان شد.
 
ریزش قیمت ها نیز در بازار خودرو تداوم نیافت و بازار خودرو در حالی به پایان این هفته پرنوسان نزدیک می شود که افزایش قیمت ها طی 24 ساعت گذشته در این بازار از سرگرفته شده است و این افزایش قیمت ها سد مقاومتی بسیاری از خودرو ها را شکست. بسیاری از خودروها با افزایش قیمتی که طی 24 ساعت گذشته تجربه کردند به بالاترین قیمت خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسیده اند و به عنوان مثال در بین انواع خودروهای گروه پژو، 206 تیپ 2 این گروه با افزایش 5 میلیون تومانی امروز به قیمت 194 میلیون تومان رسیده است و یا تیپ 5 این خودرو نیز امروز 5 میلیون تومان گران شده است و به قیمت 255 میلیون تومان رسیده است. در حالی که خودروهای مونتاژ این گروه یعنی پژو 2008 مدل 98 و 99 در این مدت تغییر قیمتی را تجربه نکرده اند خودرو پژو 207 اتوماتیک پژو امروز 5 میلیون تومان گران شده استو این خودرو در حال حاضر 385 میلیون تومان قیمت خورده است وگفتنی است که پژو پاری سال طی 24 ساعت گذشته نوسانات قیمتی را تجربه نکرده است.
 
در بین انواع خودروهای گروه پراید نیز افزایش قیمت های 24 ساعت گذشته مشهود است به طوری که خودرو پراید 111 امروز 2 میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر 129 میلیون تومان قیمت خورده است و پراید 131 نیز امروز 1 میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر 110 میلیون تومان قیمت دارد و پراید 132 نیز 1 میلیون تومان گران شده است و این خودرو امروز به قیمت 115 میلیون تومان رسیده است و پراید 151 نیز مانند پراید 131 و 132 امروز 1 میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر 110 میلیون تومان قیمت دارد.
 
در بین خودروهای گروه سمند نیز افزایش قیمت چشمگیری در این مدت رخ داده است به طوری که سمند LX مدل 99 امروز 4 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است و این خودرو در حال حاضر به قیمت 184 میلیون تومان رسیده است و مدل 1400 این خودرو نیز از افزایش قیمت های اخیر در امان نمانده است و این خودرو نیز در این مدت 3 میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر به قمیت 193 میلیون تومان رسیده است و سمند LXEF7 نیز طی 24 ساعت گذشته وارد کانال 200 میلیون تومانی شده استو این خودرو با افزایش قیمت 2 میلیون تومانی امروز به قیمت 201 میلیون تومان رسیده است.
 
گفتنی است که خودرو تیبا نیز در این مدت از افزایش قیمت ها در امان نمانده است و این خودرو امروز با افزایش قیمت 2 میلیون تومانی به قیمت 131 میلیون تومان رسیده است و تیبا صندوقدار نیز امروز 2 میلیون تومان گران شده است واین خودرو در حال حاضر 312 میلیون تومان قیمت دارد و در بین انواع خودروهای گروه دنا نیز دنا معمولی امروز با افزایش قیمت 3 میلیون تومانی به قیمت 278 میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس دنده ای توربو نیز امروز 1 میلیون تومان گرانشده است و این خودرو در حال حاضر 348میلیون تومان قیمت دارد.
 
گفتنی است که به جز خودرو سوزوکی گراند ویتارا در این مدت در بین سایر خودروهای مونتاژ افزایش قیمتی رخ نداده است و سوزوکی گراند ویتارا نیز در این مدت 5 میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر این خودرو به قیمت 955 میلیون تومان رسیده است.
 
قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است:

اخبار مرتبط