نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: در بازار آرامش نسبی مشاهده می شود و فقط مصرف‌کننده واقعی در آستانه شب عید برای خرید خودروهای ایرانی اقدام می کند.

به گزارش نسیم اقتصاد، نعمت الله کاشانی نسب با بیان این مطلب به خبرآنلاین اظهار کرد: بازار در 5-6 روز گذشته با آرامش نسبی همراه بوده و نوسان شدید قیمت ها مشاهده نمی شود.

 
وی افزود: هفته‌های قبل بازار به صورت کامل قفل بود و خرید و فروشی انجام نمی شد اما اکنون مصرف‌کنندگان واقعی در آستانه نوروز وارد بازار شده و نسبت به خرید و فروش خودروهای تولید داخل اقدام می کنند.
 
وی درباره وضعیت بازار خودرو در روزهای آینده بیان کرد: بعید به نظر می رسد بازار به سمت نوسانات شدید قیمتی حرکت کند و دوباره متشنج شود.
 
وی تاکید کرد: بازار خودروهای داخلی روی روال عادی حرکت خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: بازار خودروهای خارجی اکنون دچار رکود است و خرید و فروش انجام نمی شود و برای سال 1400 نیز نمی توان پیش بینی دقیقی از وضعیت بازار داشت.
 
کاشانی نسب گفت: بسیار بعید است قیمت خودروها افزایشی شود.
 
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی توضیح داد: پراید 131 اکنون با قیمت 108 تا 110 میلیون تومان، سمند نیز حدود 184 تا 185 میلیون تومان، پژو 405 نیز 184 میلیون ،‌پژو پارس 210 تا 211 میلیون تومان، پژو 206 تیپ حدود 192 تا 193 میلیون، پژو 206 تیپ 5 نیز حدود 251 میلیون تومان خرید و فروش می شود.
 
وی درباره میزان نوسان قیمت خودروها از ابتدای اسفند تا کنون بیان کرد: به دلیل نوسانات نرخ ارز شاهد افزایش یا کاهش بین 2 تا 5 میلیونی نرخ انواع خودرو در بازار بودیم.
 
کاشانی نسب تاکید کرد: اکنون بازار جذابیت خود را برای دلالان از دست داده و دیگر صرفه ندارد تا این عده نسبت به خرید و نگهداری خودرو با هدف گران‌تر شدن آن، اقدام کنند؛ به همین دلیل هنگامی که دلالان در بازار حضور نداشته باشند، آرامش نسبی بر بازار حاکم می شود.
 
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: شرایط کلی بازار رابطه مستقیمی با نوسانات نرخ دلار دارد به طوری که اگر دلار در همین وضع باقی بماند و با کمترین میزان نوسان همراه باشد، بازار خودرو نیز با آرامش به کار خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

نظرات شما