بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه نفت اوپک در پی کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از رویترز از لندن، عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) - پس از هفت ماه افزایش پیاپی - در ماه فوریه کاهش یافت. دلیل کاهش تولید نفت اوپک، کاهش تولید داوطلبانه عربستان افزون بر سهمیه‌اش در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) بود.
 
13 عضو اوپک در ماه فوریه 24 میلیون و 890 هزار بشکه در روز نفت تولید کردند. این رقم 870 هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود. این نخستین کاهش تولید ماهانه این سازمان از ژوئن 2020 است.
 
اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید را در ماه فوریه تقریباً ثابت نگه دارند.
 
این در حالی است که عربستان اعلام کرد که به‌دلیل نگرانی از کندی بهبود تقاضا تولید خود را در ماه‌های فوریه و مارس به‌طور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد.
 
عربستان در حالی تولید نفت خود را در ماه فوریه روزانه 850 بشکه کاهش داد که صادرات این کشور در این ماه بالاتر از حد انتظار بود.
 
در حالی که قیمت نفت به بالاترین رقم در 13 ماه گذشته رسیده، وزیران نفت و انرژی این ائتلاف قرار است روز پنجشنبه (14 اسفندماه) درباره تسهیل کاهش تولید تصمیم بگیرند.
 
سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه فوریه 121 درصد بود، این در حالی است که پایبندی این سازمان به توافق یادشده در ماه ژانویه 103 درصد بود.

اخبار مرتبط

نظرات شما