مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: در روزهای تحریم، بیش از 2 برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از وزارت صمت، کیوان گردان با یادآوری اینکه رشد 30 درصدی را در تولید لوازم خانگی هدف گذاری کرده بودیم، اظهار داشت: در 10 ماهه امسال این هدف را محقق و از آن عبور کردیم.
 
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت افزود: سال گذشته نزدیک به 9 میلیون دستگاه لوازم خانگی (کوچک و بزرگ) تولید کردیم، هدفگذاری امسال تولید 12 میلیون دستگاه لوازم خانگی بوده است، اما امسال تا امروز 14 میلیون دستگاه تولید کرده ایم.
 
وی اضافه کرد: قبل از تحریم‌ها و در سال 1396 میزان تولید لوازم خانگی در کشور 7.5 میلیون دستگاه بوده است.
 
در تولید لوازم خانگی بیش از 3 میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم
 
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه در روزهای تحریم، بیش از دو برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم، گفت: برآوردهای ما نشان می‌دهد که بیش از 3 میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم.
 
گردان با اشاره به اشتغال‌های جدید به وجود آمده در حوزه لوازم خانگی، تصریح کرد: صادرات به سمت بازارهای هدف جهانی را در سال 1400 در برنامه داریم و در این مسیر حرکت می‌کنیم.
 
مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همچنین بیان کرد: برخی شرکت‌های داخلی برای اولین بار در حال تولید لوازم خانگی خاصی هستند و در تعداد محدودی برای نمونه سازی اولیه این کار را انجام می‌دهند که این موضوع در کنترل کامل وزارت صمت است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما