معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، عدم تعادل در عرضه و تقاضا را علت افزایش قیمت میوه عنوان کرد و با اشاره به اینکه بیشترین افزایش قیمت مربوط به موز، سیب زرد و پرتقال تامسون بوده، از تشدید نظارت بر بازار این محصولات خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد ، سعید محمدی پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ازابتدای طرح نظارت و بازرسی بر بازار شب عید، یعنی 15 بهمن، بیش از  3870 مورد بازرسی از صنوف میوه فروشی درتهران انجام شده است.
 
وی افزود: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت میوه و مرکبات طی هفته اخیر، بازرسی از بازار میوه و تره بار نیز افزایش یافت و تا کنترل قیمت ها وآرامش در بازار ادامه خواهد داشت.       
 
 به گفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت از مجموع بازرسی‌ها در مدت یاد شده، تعداد 380 پرونده تخلف به ارزش 127 میلیون تومان تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.     
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه قیمت روزانه کالاهای اساسی به ویژه میوه و مرکبات ازطریق سامانه 124 اعلام و ثبت می‌شود، گفت که در این مدت موز، سیب زرد و پرتقال تامسون بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.
این مقام مسئول در پایان پیش بینی کرد که با ورود و آزادسازی کالاهای ذخیره شده در سردخانه‌ها و جلو گیری از صادرات، در روزهای آینده قیمت میوه کاهش یابد.

اخبار مرتبط

نظرات شما