با دستور رئیس جمهور و با حمایت بانک کشاورزی بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی کشور به صورت ویدئو کنفرانس صبح روز پنچشنبه 30 بهمن ماه، در منطقه چپکرود شهرستان جویبار در استان مازندران، افتتاح شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مازندران، با حمایت 1020 میلیارد ریالی بانک کشاورزی و با هدف اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی، مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس، در زمینی به مساحت 31 هکتار و با داشتن 78 هزار متر مربع سالن های مجهز برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، واحد IQF، نمایشگاه و سایر خدمات پنجره واحد تجاری و به ظرفیت سالانه 330  هزار تن انواع محصولات کشاورزی به بهره برداری رسید.
 
این مرکز در فاز اول با امکان تهیه و آماده سازی 130 هزار تن کالا و ارسال به صورت انبوه، مستمر و تحت پوشش یک برند، ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی 90 هزار تن انواع میوه، سبزی، گوشت، مرغ و سایر محصولات کشاورزی را داراست.
 
بانک کشاورزی بازوی اجرایی جهش تولید در کشور و منبع اصلی تامین سرمایه در بخش کشاورزی، سهم بسزایی دراحداث چنین مجموعه‌ای عظیم و افتخارآفرینی داشته است که به اشتغالزایی 300  نفر به طور مستقیم و  با تکمیل این طرح 15000  نفر به طور غیر مستقیم کمک کرده است.
بر اساس این گزارش، قلی زاده مدیر عامل پایانه صادرات روماک گستر نیز در مراسم افتتاحیه این طرح، طی سخنانی از همکاری بانک کشاورزی و حمایت های استاندار و مقامات استانی تشکر و قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات شما