معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: تاکنون یک میلیون و 200 هزار لامپ پرمصرف از میان 9 ملیون لامپ روشنایی معابر کشور تنظیم و یا جمع آوری شده است که با این اقدام در حدود 300 مگاوات در مصرف برق کشور صرفه جویی شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، غلامعلی رخشانی مهر امروز در مراسم آغاز چهارمین دور اقدام فراگیر مقابله با مراکز غیرمجاز رمز ارز و تعدیل روشنایی ها گفت:  پیش از این صنعت برق در سطح شرکت های توزیع سراسر کشور، با برگزاری سه برنامه سراسری، برای افزایش پایداری، تاب آوری و پیش گیری از بروز مشکلات در شبکه های توزیع اقدام کرده بود.
 
وی در خصوص تعداد نیروها و اکیپ های عملیاتی حاضر در این اقدام فراگیر اظهارداشت: بیش از 5000 نفر از نیروهای فنی شرکت های توزیع در قالب افزون بر 1000 اکیپ های عملیاتی در قالب  در گروه های 2 تا 3 نفره و نفرات پشتیبان، اقدام به رفع مشکلات و بهینه سازی شبکه های توزیع با محورهای تنظیم شده می کنند.
 
معاون هماهنگی توزیع توانیر درخصوص تعدیل روشنایی معابر نیز گفت: با همکاری صورت گرفته یک میلیون و 200 هزار لامپ پرمصرف از میان 9 ملیون لامپ روشنایی معابر کشور تنظیم و یا جمع آوری شد که با این اقدام در حدود 300 مگاوات در مصرف برق کشور صرفه جویی شد.
 
رخشانی مهر در زمینه این دوره از اقدام فراگیر نیز گفت: این برنامه با هدف تعادیل و تنظیم روشنایی معابر و مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در دو روز متوالی اجرا خواهد شد.
 
رخشانی مهر استفاده از کنتورهای فهام و تنظیم ساعات های نجومی مدارات روشنایی و یک درمیان کردن چراغهای روشنایی معابر را از دیگر محورهای این برنامه سراسری عنوان کرد و گفت:در کنار مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز که به نوعی تجاوز به حقوق مردم تلقی می شود، توسعه بکارگیری نرم افزار برق من در اخذ گزارش های مردمی نیز در دستور کار این برنامه سراسری خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات شما