مدیرعامل توانیر گفت: 70 هزار مشترک در استان قم به دلیل رعایت مصرف برق از تخفیف صددرصدی برق امید برخوردارند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از توانیر، محمدحسن متولی زاده، در سی و هشتمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برای افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق استان‌های قم، اصفهان، زنجان و سمنان که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با اشاره به وضعیت تولید برق در استان قم، گفت: 780 مگاوات برق در قم تولید می‌شود که این تولید در یک نیروگاه حرارتی و چند نیروگاه کوچک در سطح استان انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه اوج بار مصرف در استان قم 814 مگاوات است، افزود: البته با توجه به میزان مصرف برق سال گذشته استان، اوج بار مصرف با مشارکت مردم یک درصد کاهش داشته است.
 
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به افزایش 6 درصدی مصرف انرژی، اظهار داشت: با وجود این افزایش مصرف انرژی مصرف برق در استان قم سال گذشته کاهش داشته که این بیانگر افزایش بهره وری است. 590 هزار مشترک برق در استان وجود دارد و افتخار داریم که تمام روستاهای این استان از نعمت برق برخوردارند. 70 هزار مشترک در استان هم به دلیل رعایت مصرف برق از تخفیف صددرصدی برق امید برخوردارند.
 
این مقام مسئول از بهره برداری 9 پروژه انتقال و توزیع و 146 کیلومتر خطوط توزیع و 328 دستگاه ترانسفورماتور توزیع در استان قم خبر داد و تصریح کرد: با این پروژه‌ها 190 مگاولت آمپر به ظرفیت برق استان افزوده می‌شود. برای بهره برداری از این پروژه‌ها 279 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که بخش خصوصی عمده آن را تأمین کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه پست ذوب گستر اولین پست 400 کیلوولت استان قم است، توضیح داد: به دلیل این پست در رینگ شبکه سراسری قرار گرفته برای بهره برداری تحویل شرکت برق منطقه‌ای شده است.
 
متولی زاده با تاکید بر اینکه شرکت توزیع نیروی برق در استان قم توسط استانداری به عنوان شرکت نمونه خدمات غیرحضوری انتخاب شده است، مشکل خاموشی‌های اخیر در کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: در روزهای اخیر محدودیت تأمین سوخت نیروگاه‌ها اهمیت یافته و نیاز است مردم به موضوع مصرف توجه جدی داشته باشند و امیدواریم با همکاری مردم و صنایع چند روز باقیمانده از روزهای سرد را پشت سر بگذاریم.