یکی از دارندگان بزرگ بیتکوین در معرض از دست دادن بخش زیادی از ثروتش قرار دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از سی ان بی سی، جیمز هاولز 35 ساله از انگلستان یک مهندس کامپیوتر است که از سال 2013 مشغول استخراج بیتکوین بوده اما ممکن است که ثروت هنگفت وی به دلیل ناتوانی اش در بازیابی اطلاعاتش بر باد رود. وی اکنون هشت بار رمز ورود به کیف پول الکترونیکی خود را نادرست وارد کرده است اما اکنون با کمک متخصصان بازیابی اطلاعات در تلاش است تا رمز عبور خود را پیدا کند.

 
هاولز 7500 بیتکوین در کیف پول خود دارد که ارزش آن ها در مجموع رقمی حدود 280 میلیون دلار برآورد می شود. او اکنون 25 درصد این مبلغ را به عنوان جایزه برای کسی در نظر گرفته است که بتواند رمز عبور را پیدا کند. 
 
با وجود اینکه تلاش هایی برای بازیابی این اطلاعات انجام شده اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که شانسی برای احیای اطلاعات وجود ندارد. هاولز با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها تقاضای وی را برای همکاری در یافتن رمز عبور رد کرده اند، گفت: تاجایی که می دانم بسیاری از شرکت ها امیدی به بازیابی اطلاعات ندارند. 
 
در ماه های اخیر ارزش بیتکوین رکوردهای متوالی را به ثبت رسانده است تا جایی که تنها در ماه ژانویه تا 42 هزار دلار نیز پیشروی کرد. هاولز تنها کسی نیست که ثروت بادآوره ای را از دست داده است: نشریه نیویورک تایمز پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود یک برنامه نویس آلمانی مقیم سان فرانسیسکو، 7002 بیتکوین معادل 267.8 میلیون دلار در اختیار دارد که به دلیل فراموش کردن رمز عبور کیف پولش امکان دسترسی به آن ها را ندارد. شبکه بیتکوین غیر متمرکز است و به همین دلیل امکان بازیابی اطلاعات در آن تقریبا غیر ممکن است.

اخبار مرتبط

میوه چرا گران شد؟

میوه چرا گران شد؟

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، عدم تعادل در عرضه و... 6 اسفند 1399

نظرات شما