بدهی ناشی از ورشکستگی شرکت‌های نفت و گاز به بالاترین سطح تاریخ رسیده است و حتی از این هم فراتر خواهد رفت چراکه موج ثبت درخواست‌های حمایت از ورشکستگی از سوی این شرکت‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از به نقل از اویل پرایس، یک گزارش از رایستاد انرژی بر اساس تحلیل داده‌های شرکت حقوقی هاینس اند بون نشان می‌دهد که بدهی ناشی از ورشکستگی شرکت‌های نفت و گاز به بالاترین سطح تاریخ رسیده است و حتی از این هم فراتر خواهد رفت چراکه موج ثبت درخواست‌های حمایت از ورشکستگی از سوی این شرکت‌ها همچنان ادامه دارد.
 
با این حال امسال تعداد شرکت‌های بخش حفاری و تولید و بخش خدمات میادین نفتی که تحت فصل 11 قانون درخواست حمایت از ورشکستگی خود را ثبت کرده‌اند روی هم رفته به 84 شرکت رسیده است که این از 142 شرکت ثبت شده در 2016 خیلی بیشتر است اما بدهی‌ای که این 84 شرکت با خود به همراه آورده‌اند بسیار بالاتر است و به 89 میلیارد دلار رسیده که 19 میلیارد دلار از 2016 بیشتر می‌باشد.
 
رایستاد انرژی پیش‌بینی کرد که با باقی ماندن قیمت‌های نفت در وضعیت فعلی روند ورشکستگی‌ها افزایش یابد و سطح بدهی مرتبط با آن از 100 میلیارد دلار فراتر برود.

اخبار مرتبط

نظرات شما