معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در طرح احداث 100 هزار واحد برای محرومان هیچگونه پیش پرداختی صورت نمی‌گیرد و تسهیلات به شکل قرض الحسنه به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد، محمدباقر نوبخت روز جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهارکرد: این برنامه با همکاری کمیته امداد، بنیاد مسکن و پشتیبانی مالی سازمان برنامه و بودجه احداث خواهد شد.
 
وی افزود: این طرح جدا از سایر برنامه‌های دولت برای تکمیل مساکن مهر و طرح اقدام ملی است که در طرح اقدام ملی نیز 600 هزار واحد توسط وزارت راه و شهرسازی احداث خواهد شد.
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: در طرح احداث 100 هزار واحد برای محرومان هیچگونه پیش پرداختی صورت نمی‌گیرد و تسهیلات به شکل قرض الحسنه به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.
 
نوبخت گفت: در این راستا 2 هزار واحد نیز متعلق به استان ایلام است که در تلاش هستیم تا پایان دولت به بهره‌برداری برسند.
 
وی اضافه کرد: فلسفه وجود انقلاب اسلامی کمک ویژه به استان‌های محروم است و استانی همچون ایلام با توجه به درگیر بودن با جنگ تحمیلی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به سال جهش تولید گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز در این راستا ویژگی‌های طرح هایی که قابلیت افتتاح تا پایان دولت را دارند در تمامی استان‌ها مشخص کرده است و در تلاش هستیم این پروژه‌های اولویت دار را با تخصیص اعتبار مورد نیاز به سرانجام برسانیم.
 
نوبخت یادآور شد: مدیران سازمان در بازدیدهای میدانی این پروژه‌ها را رصد کرده و آخرین وضعیت پیشرفت آنها را با دقت دنبال خواهیم کرد.
 
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر پنجشنبه سوم مهرماه با استقبال استاندار ایلام و جمعی از مسوولان در سفری 2 روزه وارد استان ایلام شد.
 
مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد خمینی(ره) و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه را همراهی می‌کنند.
 
بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، حضور در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان و کلنگ زنی 2 هزار واحد مسکن محرومان در برنامه سفر 2 روزه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان ایلام قرار دارد.
 
منبع: اقتصاد نیوز

اخبار مرتبط

نظرات شما