نرخ بیکاری هم در منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا افزایش یافت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان ژوئیه 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.1  درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 7.9 درصد و 7.2 درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شش ماه اخیر بوده است.
 
تخمین زده می‌شود تا پایان ماه ژوئیه 15 میلیون و 184 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 793 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 336 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 344 هزار نفر افزایش یافته است.
 
در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 15.8 درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با 9.7 درصد و سوئد با 9 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.7 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با 3.2 درصد و مالت با 4.1 درصد قرار دارند.
 
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.5 درصد و فرانسه 6.9 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند پنج درصد و در نروژ 4.7 درصد اندازه‌گیری شده است.
 
همچنین تا پایان ماه ژوئیه دو میلیون و 906 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 338 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.2 و در سطح منطقه یورو 0.2 درصد افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با 5.7 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 8.9 درصد و بلغارستان با 9.4 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با 41.7 درصد، ایتالیا با 31.1 درصد و سوئد با 28.9 درصد بوده است.
 
منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

اخبار مرتبط

نظرات شما