شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز از تداوم کاهش شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای پانزدهمین هفته پیاپی خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده آمریکا شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی را برای پانزدهمین هفته پیاپی به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش دادند، این در حالی است که با افزایش قیمت نفت، بعضی تولیدکنندگان دوباره حفاری را آغاز کرده‌اند.
 
بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (24 مردادماه) خود آورده است که با کاهش سه دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (جمعه، 24 مردادماه) به 243 دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال 1940) رسید.
 
تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته، نسبت به هفته مشابه آن در سال گذشته میلادی که 691 دستگاه بود، 74 درصد کاهش یافت. تعداد کل دکل‌ها از ماه مارس یا کاهش یافته، یا ثابت مانده است.
 
مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با چهار دستگاه کاهش به 172 دستگاه رسید و کمترین تعداد از ژوئیه سال 2005 را ثبت کرد، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه افزایش به 70 دستگاه رسید.
 
بیش از نیمی از کل دکل‌های نفتی ایالات متحده در حوضه پرمین در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو قرار دارند که در هفته جاری با کاهش پنج دستگاه، شمار دکل‌های فعال این منطقه به 117 مورد و کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال 2011) رسید.
 
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز سه‌شنبه (21 مردادماه) اعلام کرد: با کاهش شمار دکل‌ها، انتظار می‌رود تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا 990 هزار بشکه در روز کاهش یابد و به 11 میلیون و 260 هزار بشکه در روز برسد. برآورد کاهش تولید پیشین این نهاد در ماه گذشته میلادی 600 هزار بشکه در روز بود.
 
در حالی که قیمت نفت ایالات متحده از آغاز سال جاری به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود 31 درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام ایالات متحده با افزایش 123 درصدی در چهار ماه گذشته و با امید به بهبود اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه به حدود 42 دلار برای هر بشکه رسید.
 
شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

اخبار مرتبط

نظرات شما