پالایشگاه‌های نفت از شیوع ویروس کرونا در تگزاس که رکورد روزانه جدیدی را از نظر شمار موارد جدید ابتلا و بستری شدن در آمریکا به ثبت رسانده، در امان نمانده اند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، پالایشگاه گالوستون بی شرکت ماراتون پترولیوم – دومین پالایشگاه بزرگ آمریکا- در تگزاس سیتی بیش از 100 مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا داشته است و حداقل چهار پالایشگاه دیگر کارکنانی دارند که تست آنها مثبت اعلام شده است.

تگزاس چهارشنبه گذشته دومین رکورد روزانه قربانیان ویروس کرونا را گزارش کرد و شمار کسانی که در این ایالت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته‌اند، به 2813 نفر رسید. موارد ابتلا 4.7 درصد رشد کرده و از میانگین هفت روزه چهار درصد فراتر رفته و میزان بستری شدن هم 3.5 درصد افزایش پیدا کرده است.

شیوع بیماری در پالایشگاه گالوستون بی به ظرفیت 585 هزار بشکه در روز در حالی روی داده که کارمندان این تاسیسات سرگرم آماده سازی یک تغییرات اساسی بودند که تحت آن بیش از 500 نفر به صورت پیمانی اضافه می شوند. منابع آگاه اظهار کرده اند که کار طبق برنامه پیش می رود و تا دو هفته دیگر تکمیل می شود.

در هیوستون که کانون جهش ابتلا به کرونا در تگزاس شده، تست حدود 50 نفر از کارکنان و پیمانکاران پالایشگاه لیوندل بازل اینداستریز دو هفته پیش مثبت اعلام شد و 17 نفر دیگر که مشکوک به ابتلا بودند به قرنطینه رفتند. این پالایشگاه 263 هزار و 776 بشکه در روز نفت پالایش می کند. این شرکت درباره موارد کووید 19 اظهارنظر نکرد و تنها اعلام کرد که هیچ کدام به کار مربوط نبوده اند.

پالایشگاه دیر پارک رویال داچ شل در کانال کشتیرانی هیوستون در یک هفته گذشته 9 مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا داشت و شمار کارکنان این پالایشگاه که با ظرفیت 275 هزار بشکه در روز کار می کند، حدود 34 درصد 3500 نفر پیش از شیوع پاندمی مانده است.

شرکت فیلیپ 66 هم تایید کرده در پالایشگاه سویینی به ظرفیت 265 هزار بشکه در روز موارد ابتلا وجود داشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت توتال هم در برخی از پایگاه‌های خود در آمریکا از جمله پالایشگاه پورت آرتور موارد ابتلا به بیماری کووید 19 داشته است و کارکنان برای ورود به محل تست داده و از ماسک استفاده کرده و شیفتهای کاری برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

نظرات شما