شاخص کل بورس امروز برای نخستین بار رشدی نزدیک به 65 هزار واحد را تجربه کرد و از مرز یک میلیون و 500 هزار واحد هم گذشت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه با 64 هزار و 911 واحد رشد رقم یک میلیون و 546 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با 18 هزار و 288 واحد صعود به رقم 453 هزار و 40 واحد رسید.

معامله‌گران امروز یک میلیون معامله به ارزش 103 هزار و 555 میلیارد ریال انجام  دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان و س‌. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک‌های ملت و تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و گلوگزان نمادهای پربیننده بورس بودند.

ورود فرابورس به کانال 16 هزار واحد

شاخص کل فرابورس نیز با 563 واحد رشد به رقم 16 هزار و 516 واحد رسید.

معامله‌گران این بازار 628 هزار معامله به ارزش 114 هزار و 10 میلیارد ریال انجام دادند.

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فرابورس ایران، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند و نمادهای پربیننده این بازار نیز از سهامی ذوب‌ آهن اصفهان، بانک دی، گروه صنایع کاغذ پارس، سیمان لار سبزوار، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، تولید برق ماهتاب کهنوج و س‌. توسعه و عمران استان کرمان تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما