در حالی که نمایشگاه‌داران از نبود مشتری مینالند،خریداران معدود در بازار از افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار گلایه دارند.

 به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرانلاین، در حالی که طرح های متعددی با هدف ایجاد آرامش در بازار خودرو اجرایی شده است که از آن جمله می‌توان به رشد قیمت کارخانه ای خودروها و اجرای طرح قرعه کشی از میان متقاضیان اشاره کرد اما قیمت ا در بازار آزاد به رغم پایین بودن قابل توجه خرید و فروش با روندی رو به افزیش روبرو هستند.

یکی از نمایشگاه داراندرباره وضعیت بازار خودرو می‎گوید: خریدار واقعی و مصرف کننده واقعی چندانی در بازار نیست و اغلب کسانی که در بازار به دنبال خرید خودرو هستند؛ غالبا سرمایه گذارانی هستند که با هدف حفظ قدرت خرید پول خود وارد میدان شده‌اند .

 بررسی ها نشان می دهد بیش از هشتاد درصد از خریداران حاضر در بازار را نه مصرف کنندگان که سرمایه گذاران تشکیل می‌دهند . ورود سرمایه های سرگردان به بازار و خرید خودرو با هدف فروش آن به قیمت بالاتر یکی زا دلایلی است که به بحران بازار خودرو دامن زده است.  

سمند EF7 دوگانه‌سوز امروز به قیمت 162 میلیون تومان، پراید 131به  قیمت 86 میلیون تومان و تیبا 2 هم 91 میلیون تومان در آگهی‌های اعلامی قیمت خورد. تیبا معمولی 87 میلیون تومان و پژو پارس 154 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

امروز در بازار 206 تیپ 2 که دو هفته پیش 118 تا 119 میلیون تومان به فروش می‌رسد به قیمت 138 میلیون تومان فایل شد و پژو 206 تیپ 5 نیز در آگهی های اعلامی به قیمت 170 میلیون تومان رسید . این خودرو هفته گذشته  155 میلیون تومان بود.