معاون رئیس جمهور از تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های عمرانی کشور تا به امروز خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت صبح پنجشنبه در مراسم تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید و حوزه اشتغال اظهار کرد: طی سال‌های اخیر با محدودیت منابع به صورت جدی مواجه بوده‌ایم و کشور برخوردار و بزرگ ایران اسلامی امروز در محاصره و تنگنای مالی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید با ایدئولوژی و نگاه تعریف شده بدانیم از منابع محدود چگونه هدفمند استفاده کنیم، افزود: امروز جز با اولویت بندی نمی‌شود کار را پیش برد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران معتقدیم آنچه به کارمان برکت می‌دهد صرفاً بازده اقتصادی نیست بلکه برای تحقق عدالت باید به انسان‌های شریف نیازمند توجه کرد، گفت: برنامه سازمان برنامه و بودجه امروز در شرایط تحریم به گونه‌ای طراحی شده که دقیقاً می‌دانیم با این منابع چگونه کشور را اداره کنیم.

وی با بیان اینکه منابع کشور در دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می‌شود، عنوان کرد: منابع جاری همچون مسائل مربوط به امور رفاهی و اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت و بهداشت و درمان است.

نوبخت با اشاره به اینکه از طی سال‌های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد کنیم سعی کردیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه‌جویی کنیم، بیان کرد: از 441 هزار میلیارد تومان بودجه سال گذشته سعی کردیم 50 درصد از فوق العاده‌های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه کنیم.

وی ادامه داد: در سال جاری تا 10 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سال گذشته بیش از 60 هزار میلیارد تومان هدفمند در بخش عمرانی هزینه شد، اظهار کرد: امسال تنها در فصل اول سال در طرح‌های عمرانی بیش از 34 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت توجه به بخش ریل بوده است، افزود: بودجه ریزی ما در بخش عمرانی بر اساس عملکرد است.

نوبخت ادامه داد: از 940 میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی به خراسان جنوبی طی دو سال تا کنون 540 میلیارد تومان اخذ شده که این مهم به دلیل پیشرفت و مدیریت خوبی بوده که در بخش‌های مختلف داشته است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز توانستیم پنج هزار واحد مسکونی برای انسان‌هایی که توان احداث مسکن را ندارند در روستاها تحویل دهیم، گفت: امروز با احداث هفت هزار و 500 پنل خورشیدی سعی داریم نرخ بیکاری این استان را کاهش دهیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید 3 هزار شغل در نظر گرفته شده است، گفت: امروز هر استان یک برنامه جهش تولید دارد.

وی با اشاره به اینکه 75 پروژه برای تحقق شعار جهش تولید در استان خراسان جنوبی پیش بینی شده است، عنوان کرد: یک هزار و 200 میلیارد تومان تنها در این بخش هزینه و 5 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: تا زمانی که استان برای شکوفا کردن استعدادهای خود نیاز به کمک داشته باشد، دولت در اختیار مردم استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات شما