خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به باز شدن مجدد اقتصاد قیمت جهانی، منجر به افت قیمت طلا شده؛ هر چند بالا گرفتن تنش‌های میان آمریکا و چین باعث شد این افت قیمت محدود شود و قیمت نفت خام افت کند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز چهارشنبه با خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به باز شدن مجدد اقتصاد قیمت جهانی طلا افت کرد، هرچند بالا گرفتن تنش‌های میان آمریکا و چین بر سر مساله هنگ‌کنگ باعث شد، این افت قیمت محدود شود و قیمت شاخص‌های نفت خام هم پایین بیاید.

به دنبال طرح قانونی امنیتی از سوی پکن برای منطقه هنگ‌کنگ گزارشات حاکی از این است که آمریکا به دنبال وضع تحریم‌های جدیدی بر علیه شرکت‌ها و مقامات چین است.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، 0.33 درصد افت کرد و به 1705.60 دلار رسید، در حالی که قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا با 0.64 درصد یا 11 دلار کاهش به 1694.60 دلار بازگشت.

تا ساعت 9:03 به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، دابلیوتی‌آی ،0.35 درصد یا 10 سنت افت کرد و به 34.25 دلار رسید، در حالی که قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت 0.19 درصد یا 7 سنت پایین آمد و به 36.10 دلار بازگشت؛ این در حالی اتفاق افتاد که شاخص‌های نفت خام معاملات امروز را با سقوط حدود 2 درصدی آغاز کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظرات شما