قیمت طلا پس از این که روز پنج شنبه به پایین‌ترین حد خود در یک هفته گذشته نزول کرد، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر تشدید تنشها میان آمریکا و چین که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، ثابت بود.

به گزارش نسیم اقتصاد، ایسنا نوشت: هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 1727 دلار و 39 سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته 1.4 درصد نزول کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش، به 1726 دلار و 50 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با 30 دلار و 20 سنت معادل 1.7 درصد کاهش، در 1721 دلار و 90 سنت بسته شده بود.

طلا که روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانیها پیرامون آسیبهای اقتصادی، تنشهای تجاری میان آمریکا و چین و تدابیر محرک مالی گسترده، به بالاترین حد از اکتبر سال 2012 صعود کرده بود، در پی انتشار آمار اقتصادی مثبت و کاهش محدودیتهای قرنطینه در بعضی از کشورها، در مسیر ثبت کاهش هفتگی 0.8 درصدی قرار دارد.

طلا 30 دلار ارزان شد

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: عوامل بنیادین بازار طلا همچنین از بالا ماندن قیمتها حمایت می کنند اما فعالیت بخش تولید در اروپا و آمریکا بهبود پیدا کرده و آمار شاخص مدیران خرید که شب گذشته منتشر شد، بهتر از حد مطلوب بود.

با این حال اختلافات میان آمریکا و چین باعث ریسک گریزی سرمایه گذاران شده و از طلا به عنوان دارایی امن حمایت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از طرح پکن برای وضع قانون جدید امنیت ملی در خصوص هنگ کنگ که باعث هشدار از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا شد، عقب نشینی کردند.

شرکت فیچ در یادداشتی اعلام کرد که طلا هنوز بالای مرز 1700 دلار را حفظ کرده و در حال تجدید قوا برای صعود در ماههای آینده به اوج قیمتی است که در سال 2011 تجربه کرده بود. نرخهای بهره اندک و سیاستهای تسهیل مالی، ابهامات اقتصادکلان و ژئوپلیتیکی و تقاضای بالای سرمایه گذاران، از قیمت طلا در افق شش تا 12 ماهه پشتیبانی خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 1.2 درصد صعود کرد و به 2037 دلار و 40 سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، 827 دلار و 62 سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 1.5 درصد کاهش، به 16 دلار و 81 سنت رسید.

اخبار مرتبط

نظرات شما