سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی از جزییات واریز سهمیه بنزین برای ایثارگران خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، در هفته گذشته اعتبار سهمیه جانبازان واریز شد و سقف مجاز استفاده از این سهمیه 200 هزار لیتر است.

براساس این گزارش؛ این افراد می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند. طبق مصوبه اعلام شده سقف سهمیه سوخت جانبازان روزانه 200 هزار لیتر خواهد بود و افزون بر آن امکان دارد طبق فهرست‌های دریافتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران به تعدادی از این افراد باز هم سهمیه‌ای افزوده می‌شود.

به تازگی مدیر کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام جزییات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران واجد شرایط را اعلام کرد.

بر این اساس؛ جانبازان 70 درصد ویژه ماهیانه 270 هزار تومان اعتبار معادل تفاوت نرخ 180 لیتر بنزین سهمیه سوخت دریافت می‌کنند و سایر جانبازان 70 درصد ماهیانه 225 هزار تومان اعتبار معادل تفاوت نرخ 150 لیتر بنزین سهمیه سوخت خواهند داشت.

همچنین جانبازان 50 درصد تا 68 درصد ماهیانه 180 هزار تومان اعتبار معادل تفاوت نرخ 120 لیتر بنزین سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

تعدادی از فرزندان شهدا و جانبازان بین 25 تا 49 درصدی که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای ضایعات جسمی و حرکتی هستند و توانایی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی را ندارند ماهیانه 135 هزار تومان اعتبار معادل تفاوت نرخ 90 لیتر بنزین سهمیه سوخت درنظر گرفته شده است.

بنیاد شهید میزان سهمیه را اعلام و پخش فرآورده‌های نفتی آن را واریز می‌کند

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی با اشاره به جزییات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران گفت: این میزان سهمیه سوخت مربوط به خود بنیاد شهید و امور ایثارگران است و فقط اطلاعات افرادی رو که مشمول سهمیه هستند به شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی اعلام می‌کنند و ما اعتبار را برای این افراد واریز می‌کنیم.

او ادامه داد: در واقع شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی به هیچ عنوان عدد و سهمیه را اعلام نمی‌کند و تنها مجری هستیم به طوری که پس از دریافت اطلاعات و استعلام‌های مورد نیاز سهمیه واریز می‌شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی اضافه کرد: درحال‌حاضر تمامی زیرساخت‌های سامانه هوشمند سوخت آماده است و این تغییرات از روز گذشته در سامانه اعمال شده و هم‌اکنون سهمیه سوخت ترمیمی از طریق اعتباری در کارت‌های بانکی این افراد اعمال شده است و این افراد می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت حتی از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند.

منبع: خبرآنلاین

 

اخبار مرتبط

نظرات شما