سعید موتمنی، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت با اشاره به تعطیلی بازار خودرو، می‌گوید که درحال‌حاضر همه نمایشگاه‌ها بسته است و هیچ فعالیت خرید و فروشی انجام نمی‌‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد، نرخ خودروها همان قیمت‌های پیش از عید است و در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو، جایگزین کردن خودرو یا تبدیل آن به خودروی بهتر نیست. حال هر قیمتی که این روزها برای خودروها اعلام شود، به دلیل تعطیلی بازار کاملا نادرست است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت در ادامه صحبت‌های خود اضافه می‌کند که سال گذشته فقط در اردیبهشت ‌ماه، شاهد جنب و جوش زیادی در بازار خودرو بودیم که بیشتر از همه متاثر از نرخ سازی‌ها و افزایش قیمت‌ها بود، اما پس از آن با ورود نهادهای نظارتی، شاهد آرامش نسبی تا شهریورماه بودیم و پس از آن دوباره شیب افزایش کند قیمت‌ها آغاز شد و تا اوایل بهمن به اوج خود رسید و از اواخر بهمن دوباره کاهشی شد. به طور دقیق تر، سال گذشته بازاری برای خودرو به آن صورت وجود نداشت و تنها برچسب نرخ خودروها بود که تغییر می‌کرد، البته به غیر از خرید و فروش‌های صورت گرفته به صورت مجازی، زیرا عملا خرید و فروشی در نمایشگاه‌های اتومبیل صورت نمی‌گرفت.

این مسئله موجب آسیب دیدن کسب و کار فعالان بازار به ویژه نمایشگاه دارانی شد که نمایشگاه خود را اجاره کرده‌اند. در شرایط فعلی و با شیوع ویروس کرونا هم اگر فعالیت اقتصادی دوباره آغاز شود، بعید به نظر می‌رسد کسی برای خرید و فروش خودرو مراجعه کند و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا چند ماه آینده نیز ادامه داشته باشد.

منبع: اقتصاد نیوز