هرچند پیشنهاد کارفرمایان افزایش 200 هزار تومانی و پیشنهاد کارگران افزایش 1٫3 میلیون تومانی حداقل دستمزد سال 99 است اما با توجه به آخرین تورم اعلام شده توسط مرکز آمار احتمال تصمیم‌گیری افزایش 500 هزار تومانی حداقل دستمزد هم وجود دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد، طبق ماده 41 قانون کار شورای‌عالی کار شامل سه نماینده دولت، سه نماینده کارگر و سه نماینده کارفرما هرساله بر اساس دو مولفه تورم و سبد هزینه خانوار، میزان افزایش حداقل حقوق کارگران را تعیین می‌کنند.

در اسفند ماه سال 98 هرچند جلسات شورای‌عالی کار برگزار شد اما اعضای آن درباره میزان افزایش حقوق سال 99 به نتیجه نرسیدند و به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است در نیمه نخست سال 99 در این مورد تصمیم‌گیری شود. اما چه سناریوهایی برای این افزایش دستمزد محتمل‌تر هستند؟

رسیدن حداقل دستمزد به 2٫8 میلیون تومان؛ شاید این عبارت نخستین سناریوی افزایش دستمزد سال 99 بود که در رسانه‌ها به عنوان پیشنهاد نمایندگان کارگران مطرح شد. اما این گمانه‌زنی با شک و تردیدهایی همراه است و واکنش کارفرمایان را به همراه داشت.

اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای‌عالی کارگفته است: کارفرمایان می‌توانند حداکثر 15 درصد حقوق کارگران را افزایش دهند؛ به هیچ وجه عنوان امکان افزایش حقوق بیش از 15 درصد وجود ندارد که این درصد معادل حدود 200 هزار تومان است.

این درحالیست که درحال‌حاضر حداقل حقوق کارگران 1٫5 میلیون تومان است و در کنار این دو سناریو مطرح شده، می‌توان به سناریویی که به سنوات گذشته نزدیک‌تر است هم اشاره کرد.

اگر امسال هم آخرین تورم اعلامی توسط مرکز آمار ایران را مدنظر قرار دهند میزان افزایش حداقل دستمزد 35 درصد خواهد بود که با این میزان افزایش، حداقل دستمزد به دو میلیون تومان می‌رسد.

پیش از تصمیم‌گیری برای حداقل بگیران جامعه کارگری، برای افزایش حقوق کارمندان دولتی در بودجه سال 99 این چنین تصمیم‌گیری شد که میزان افزایش حقوق کارمندان دولتی برای سال 99 معادل 15 درصد باشد.

منبع: تجارت‌نیوز

 

اخبار مرتبط

نظرات شما