به دنبال امیدواری‌ها به تصویب قریب‌الوقوع بسته محرک اقتصادی دولت امریکا در کنگره برای کاهش تبعات شیوع ویروس کرونا نرخ نفت روز چهارشنبه برای سومین جلسه متوالی شاهد افزایش بود.

به گزارش نسیم اقتصاد، نرخ هر بشکه نفت خام امریکا اوایل امروز تا 25 دلار و 10 سنت بالا رفت اما بعدا با اندکی تعدیل و رشد 60 سنتی (2.5 درصدی) نسبت به جلسه قبل به 24 دلار و 61 سنت رسید. نرخ نفت برنت هم امروز با 49 سنت معادل 1.8 درصد افزایش به 27 دلار و 64 سنت رسید.

کنگره امریکا احتمالا امروز بسته محرک اقتصادی 2 تریلیون دلاری را که روز سه شنبه موجب رشد شاخص‌ها در بازارهای بورس شد به تصویب خواهد رساند.

با این حال، تقاضا برای فرآورده‌های نفتی و به خصوص سوخت جت در سطح جهان همچنان رو به کاهش است، زیرا دولت‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به تعطیلی کسب و کارها و لغو پروازها کرده‌اند. همین مسئله مانع از رشد بیشتر نرخ نفت شده است.

تحلیلگران موسسه‌ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «اگر قرنطینه شهرها که در بسیاری از کشورها اعلام شده و همچنین لغو پروازها ادامه پیدا کند، افزایش تقاضا دشوار خواهد بود... خطر افزایش عرضه نفت از سوی اوپک و روسیه نیز دیگر عاملی است که بازار نفت را تهدید می‌کند.»

نتایج نظرسنجی رویترز در روز سه شنبه نشان داد، میزان ذخایر نفت خام امریکا احتمالا برای نهمین هفته متوالی افزایش یافته در حالی که انتظار می‌رود میزان ذخایر فرآورده‌های نفتی این کشور کاهش یافته باشد.

گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا در مورد میزان ذخایر انرژی این کشور قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

منبع: تسنیم

 

اخبار مرتبط

نظرات شما