مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به کاهش 10 درصدی مصرف بنزین گفت: هم‌اکنون میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به 70 میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، شهرام رضایی افزود: میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در انتهای بهمن‌ماه به 80 میلیون لیتر رسیده بود که این رقم با کاهش 10 درصدی در فاصله روزهای یکم تا دوازدهم اسفندماه امسال، به 70 میلیون لیتر رسیده است.

وی تأکید کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور که 24 آبان‌ماه امسال اجرا شد، به‌طور میانگین 95 میلیون لیتر بود که این رقم با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، به 75 میلیون لیتر کاهش یافت.

صدور نزدیک به یک میلیون و 800 هزار کارت سوخت

وی همچنین از صدور و توزیع تمامی کارت‌های هوشمند سوخت درخواستی مانده از ماه‌های قبل خبر داد و گفت: صدور کارت‌های هوشمند سوخت هم‌اکنون به روز شده و صدور کارت‌ درخواست‌های جاری نیز در حال انجام است.

رضایی افزود: از تاریخ بیست‌وپنجم آبان‌ماه امسال تا روز دوازدهم اسفندماه، یک میلیون و 800 هزار درخواست کارت هوشمند سوخت دریافت شده که به‌طور میانگین ماهانه 600 هزار درخواست بوده است.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره اختصاص سهمیه بنزین نوروزی به دارندگان کارت هوشمند سوخت گفت: زیرساخت‌های اجرای این طرح در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آماده است، اما تاکنون ابلاغیه‌ای در این باره دریافت نشده است.

منبع: شانا

اخبار مرتبط

نظرات شما