رئیس مجلس گفت: از امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99، اصلاح لایحه بودجه را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی صبح امروز، گفت: در این جلسه با نمایندگان درباره اینکه چگونه می‌توان بودجه سال آینده را اصلاح کرد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و بررسی کردیم که راهکار آئین نامه‌ای برای بررسی لایحه بودجه چیست.

وی افزود: بر اساس تبصره 3 ماده 182 آئین نامه داخلی مجلس اگر کمیسیون تلفیق گزارش بودجه را رد کند و سپس مجلس هم آن را رد کند، این لایحه باید به دولت باز گردد و دولت باید لایحه جدیدی ارائه دهد اما در حالتی که کمیسیون آن را تأیید کرده و مجلس آن را رد کرده است، سکوت آئین نامه‌ای وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لذا بر اساس بررسی‌هایی که ما در هیئت رئیسه مجلس انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که کمیسیون تلفیق از این ساعت تشکیل جلسه دهد و لایحه بودجه 99 را بررسی و اصلاح کند.

لاریجانی بیان کرد: بر این اساس و مطابق با قانون برنامه، این لایحه بودجه که در مجلس رد شده است، به کمیسیون تلفیق برمی گردد تا در آنجا اصلاح شود و گزارش اصلاح شده به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس جلسه را ختم می‌کنیم تا اعضای کمیسیون تلفیق از این ساعت با دقت بیشتری لایحه بودجه را بررسی کنند و با توجه به اینکه تا پایان سال وقت زیادی نداریم، اعضای کمیسیون تلفیق باید هر چه سریع‌تر جلسات خود را تشکیل دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام ختم جلسه علنی امروز مجلس، گفت: جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی یکشنبه 11 اسفندماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

 آخرین نرخ سکه و طلا (99/1/9)

آخرین نرخ سکه و طلا (99/1/9)

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با نرخ 6... 9 فروردین 1399

نظرات شما