رئیس اتحادیه خشکبار کشوری از وجود خشکبار کافی در بازار برای خرید شب عید خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، علیرضا ارزانی، رئیس اتحادیه خشکبار کشوری در خصوص وضعیت بازار خرید شب عید و عرضه خشکبار اظهارکرد: با توجه به تأیید پزشکان و مطالبی که در خصوص مقاوم‌سازی و تقویت عمومی بدن به دلیل وجود ویروس کرونا در این مدت منتشر شده است، میزان خرید خشکبار افزایش یافته و به نوعی واحد‌های صنفی عید را زودتر شروع کردند.

وی با بیان اینکه تقاضای خرید خشکبار از چند روز گذشته شروع شده است، گفت: روز گذشته و امروز جلساتی با واحد‌های بازرسی اتحادیه تا تقاضای ایجاد شده برای خرید باعث افزایش نرخ نشود و با همان نرخ‌های گذشته و معقول در اختیار مردم قرار گیرد.
رئیس اتحادیه خشکبار کشوری ادامه داد: امیدواریم با این کار و جلوگیری از عدم افزایش قیمت، مردم بتوانند در این شرایط از خشکبار و به خصوص آجیل در سبد خانوار خود استفاده کنند.
ارزانی تصریح کرد: هیچ مشکلی در تأمین کالا نداشته و کمبودی در اقلام وجود ندارد و تنها مشکل ما در کمبود مغز بادام درختی است که سال گذشته به دلیل سرما زدگی و آفت این اتفاق رخ داد.
رئیس اتحادیه خشکبار کشور در خصوص تأثیر ارز بر روی قیمت‌ها نیز گفت: درحال‌حاضر نرخ ارز تا حدی کنترل و ثابت شده ولی اگر وضعیت ارز متلاطم و افزایشی باشد بر روی نرخ خشکبار نیز اثر می‌گذارد. درحال‌حاضر قیمت‌ها نسبت به دو ماه گذشته کمی گران تر شده ولی با توجه به اینکه ارز ثابت شده، نرخ خشکبار نیز افزایش نیافته است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: نرخ ارز تأثیر مستقیم بر روی خشکبار دارد زیرا 70 درصد پسته تولید کشور برای صادرات و 30 درصد آن برای نیاز داخل استفاده می‌شود، بنابراین مستقیم از ارز تأثیر می‌پذیرد.

منبع: تسنیم

 

اخبار مرتبط

نظرات شما