رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده که در نامه‌ای به رئیس مجلس از او خواسته طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستور کار مجلس خارج شود.

به گزارش نسیم اقتصاد، غلامحسین شافعی در جریان نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور با اعلام این خبر گفته که علت این درخواست؛ نبود وقت کافی برای بررسی این طرح بسیار مهم است.

بر اساس خبر منتشر شده در پایگاه خبری اتاق بازرگانی ایران، شافعی گفته "درحال‌حاضر مجلس شورای اسلامی وارد فاز انتخابات شده است و نمی‌تواند وقت کافی و لازم را برای مطالعه و بررسی طرح مهمی چون بانکداری اسلامی فراهم کند" از این‌رو اتاق بازرگانی از رئیس مجلس شورای اسلامی خواسته که این طرح از دستور کار خارج شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین از تعیین تکلیف نشدن ترخیص کالاهایی که ثبت سفارش آنها قبل از سال 1397 بوده انتقاد و بیان کرده است که این کالاها در انبار گمرکات مانده است اما به دلیل آنکه در سال 1397 واردات‌شان ممنوع شده؛ امکان ترخیص ندارند از این‌رو تاریخ انقضای بخشی از آنها سر آمده که قطعا برای بخش خصوصی ضرر بزرگی به همراه خواهد آورد.

با توجه به تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی امریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران و افزایش قیمت ارز در سال 1397؛ دولت واردات بیش از 1400 قلم کالا را به کشور ممنوع کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات شما