رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه تصویب طرح خرید تضمینی گوشت موجب افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده شد، از تاخیر وزارت صمت در ابلاغ طرح انتقاد کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، سید احمد مقدسی با اشاره به اینکه تاکنون دولت خرید تضمینی گوشت از تولیدکنندگان داخلی را شروع نکرده است، گفت: زمانی که این طرح مصوب شدقیمت دام زنده سنگین که در بازار به کیلویی 23 هزارتومان رسیده بود به حدود 27هزارتومان افزایش یافت.

وی تصریح کرد: این قیمت هنوز 4 هزار و 700 تومان با نرخ تمام شده تولید فاصله دارد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور ادامه داد: متأسفانه مسئولان وزارت صمت به دلیل اینکه توانایی کنترل بازار را ندارند ونگران هستند که قیمت گران شود هنوز خرید گوشت را به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ نکردند این در حالی است که دامداران در زیان هستند و ادامه روند فعلی روی تولید در سال آینده تأثیر‌گذار خواهد بود.

مقدسی با بیان اینکه محدود کردن صادرات در شرایط فعلی تأثیری روی بازار ندارد، گفت: به گفته خود مسئولان تا برج 9 امسال 117هزارتن گوشت وارد شده که چندین برابر نیاز بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز 4200 تومانی کره، اظهارکرد: این اتفاق بسیار خوبی بود چراکه بیش از نیازکره وارد می‌شد و تولیدکنندگان داخلی قادر به رقابت با آن نبودند.

منبع: مهر