در حالی که امیدواری‌ها به اقدامات جهانی برای کاهش تاثیرات شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است، نرخ طلا روز جمعه کاهش داشت و از بالاترین رقم بیش از یک هفته اخیر فاصله گرفت، اما افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد و فلز زرد را در مسیر ثبت افزایش نرخ هفتگی حفظ کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، نرخ هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1574 دلار و 69 سنت رسید. نرخ فلز زرد در اوایل امروز به بالاترین رقم از 4 فوریه یعنی 1577 دلار و 89 سنت رسیده بود. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با 0.1 درصد کاهش به 1577 دلار و 80 سنت رسید.

مارگارت یانگ، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «بازارهای بورس از احساس کاهشی حاکم بر بازارهای مالی رهایی یافته و شروع به ترمیم کرده اند، زیرا سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی مجدد تاثیرات اقتصادی احتمالی ویروس کرونا هستند.» وی افزود، تقویت ارزش دلار نیز در افت نرخ طلا موثر بوده است.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی در مسیر ثبت دومین رشد هفتگی متوالی قرار دارد و ارزش دلار امریکا که همزمان با شیوع کرونا به محلی امن برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده به بالاترین رقم در طی بیش از 4 ماه گذشته رسیده است.

اما تحلیلگران معتقدند با توجه به رسیدن تعداد تلفات کرونا به حدود 1500 نفر و اضافه شدن حدود 5000 نفر دیگر به تعداد مبتلایان علاقمندی به خرید طلا همچنان وجود دارد. نرخ طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 0.3 درصد رشد داشته است.

احتمال اینکه ویروس کرونا به اقتصاد جهانی لطمه بزند و همچنین انبساطی تر شدن سیاست پولی بانک‌های مرکزی جهان موجب شده تا بازار طلا برای سرمایه‌گذاران همچنان جذاب باقی بماند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات شما