بازار خودرو در حالی هفته را به پایان برد که در آخرین روز کاری‌، ترمز ریزش قیمت‌ها در بازار تا حدی کشیده شد.

به گزارش نسیم اقتصاد، در حالی که طی روزهای اخیر میزان ریزش قیمت‌ها بین یک تا 10 میلیون تومان در برخی خودروها گزارش شده است، امروز فایل‌های اعلامی نوسانی در محدوده 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان را نشان دادند. هر چند نرخ خودرو در هفته اخیر با کاهشی محسوس مواجه است اما هنوز وضعیت بازار به ثبات نرسیده و افزایش شدید قیمت‌ها در هفته‌های پیشین جبران نشده است.

افزایش نرخ خودرو به عقیده بسیاری از فعالان بازار تحت تاثیر افزایش حضور پررنگ دلالان از یک سو و مانور برخی بر موضوع احتمال افزایش نرخ ارز تحت تاثیر ماجرای اف‌ای‌تی‌اف، در ماه‌های پیش رو رخ داده است.

افزایش شدید قیمت‌ها در بازار خودرو در شرایطی رخ داد که انتظار می‌رفت به دلیل رکود شدید بازار، قیمت‌ها به سوی تعدیل گام بردارد.

امروز هر دستگاه سمند EF به نرخ 110 میلیون تومان فایل شد که در قیاس با روز گذشته کاهشی نزدیک به دو میلیون تومان را نشان می‌دهد. بر این اساس سمند سورن نیز با رسیدن به نرخ 125 میلیون تومان کاهشی یک میلیون تومانی را تجربه کرد. نرخ دنا تیپ یک بدون تغییر به نرخ 139 میلیون تومان عرضه شد. پژو 405 GLX نیز با کاهش اندک نرخ در محدوده 95 میلیون تومان فایل شده است. پژو پارس اتوماتیک نیز با کاهش یک میلیون تومانی نرخ به نرخی برابر با 161 میلیون تومان فایل شده است. نرخ پژو 207 اتوماتیک، دنده‌ای و صندوقدار نیز با رشد اندک نرخ در بازار همراه بودند. انواع تیبا نیز با کاهش اندک نرخ روبه‌رو بودند.

کوییک دنده‌ای به نرخ 82 میلیون تومان و ساینا اتوماتیک به نرخ 78 میلیون و 500 هزار تومان در بازار فایل شده است.

منبع: اقتصادنیوز

اخبار مرتبط

نظرات شما