مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: 360 میلیارد ریال تسهیلات بخش صنعت این استان در سال جاری به 24 واحد تولیدی و صنعتی مشکل‌دار اعطا شده که تاثیر به‌سزایی در رونق دراین واحدها داشته است.

به گزارش نسیم اقتصاد، «علی وفایی» در گفت و گو با ایرنا افزود:  این بانک از بهمن‌ماه پارسال تاکنون بیش از چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف پرداخت کرده است که   2 هزار و 700 میلیارد ریال آن در بخش اقتصادی، بازرگانی، خدمات، صنعت و معدن، کشاورزی و ساختمان بوده است.
وی با بیان اینکه 75 درصد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به بخش صنعت و رونق تولید پرداخت شده، اظهار داشت: در زمینه پرداخت تسهیلات بخش تعاون و غیرتعاون نیز، بیش از 70 درصد تسهیلات این بخش در سال جاری به شرکت‌های تعاونی پرداخت شده  است.
وفایی اظهار داشت: 75 درصد از اعتبار ابلاغی این بانک نیز در بخش مشاغل خانگی در سال جاری در قالب 153 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. وی اضافه کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی از حدود 2 سال گذشته در کشور و استان مرکزی کلید خورده که اعتبار بانک توسعه تعاون استان مرکزی در این بخش 533 میلیارد ریال بوده که تاکنون 460 میلیارد ریال آن معادل 87 درصد از بودجه ابلاغی پرداخت شده است که زمینه اشتغال 570 نفر را فراهم کرده است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی ادامه داد: این بانک آمادگی کافی برای تعیین تکلیف و مساعدت با بدهکارانی که به‌دلیل مشکلات اقتصادی توانایی پرداخت تسهیلات خود را نداشته‌اند را دارد و در این راستا سه راهکار حمایتی از این قشر وجود دارد که انتظار است این افراد برای بهره‌گیری از حمایت‌های لازم به بانک توسعه تعاون مراجعه کنند.
2 هزار و 200 شرکت تعاونی در استان مرکزی وجود دارد که 21 هزار نفر در آن‌ها مشغول فعالیت هستند. بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ نیز در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات شما