عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدودا ارزش یارانه نقدی 45 دلار بود در حالیکه در شرایط کنونی به دلیل تورم این رقم به حدود 5 دلار کاهش یافته است.

 گزارش نسیم اقتصاد، محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، درحال‌حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است.

 شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد.

وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند درحال‌حاضر ارزش یارانه نقدی حدود 5 دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود 45 دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان 80 میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات شما