رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از استمرار ثبات نرخ تخم‌مرغ طی یک ماه گذشته در بازار خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، ناصر نبی‌پور رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهرا0ن از ثبات نرخ تخم‌مرغ طی یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری 7 هزار و 500 تا 8 هزار و 300 معادل شانه‌ای حداکثر 13 هزار تومان است.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران افزود: با توجه به نبود تعادل نرخ تخم‌مرغ در بازار، میادین میوه و تره‌بار تمایلی به خرید تخم‌مرغ از اتحادیه ندارند.

نبی‌پور تخم‌مرغ را ارزان‌ترین پروتئین در دسترس مردم دانست و گفت: با توجه به نرخ پایین تخم‌مرغ در مقایسه با دیگر محصولات پروتئینی تقاضا برای خرید، نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است که همین امر موجب شده مازاد تخم‌مرغ نسبت به سال‌ها قبل کمتر باشد.

او درباره آینده نرخ تخم‌مرغ در بازار بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی تولید پیش‌بینی می‌شود که نرخ تخم‌مرغ نوسان چندانی در بازار نداشته باشد هر چند طبق روال همه ساله از اواسط بهمن تا نیمه اسفند ماه تقاضا برای خرید از سوی قنادان افزایش می‌یابد که در این مدت این احتمال وجود دارد که نرخ تخم‌مرغ با نوساناتی در بازار روبه‌رو شود.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تولید روزانه تخم‌مرغ را 2 هزارو 900 تا 3 هزار تن اعلام کرد و افزود: افزایش تولید تخم‌مرغ ناشی از عدم بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان و نگهداری مرغ‌های مانده در سالن‌ها تا مدت زمان 10 هفته موجب شده تا تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یابد.

ذرت یک هزار و 350 تومانی کیفیت ندارد

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت نهاده‌های دامی اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ 2 هزار و 300 تا 2 هزار و 400 تومان و یک هزار و 350 تومان در اختیار واحد‌های مرغداری قرار می‌گیرد، اما به سبب کیفیت پایین ذرت تولیدکنندگان ناچارند با نرخ یک هزار و 600 تا یک هزار و 700 تومان ذرت باکیفیت‌تری خریداری کنند.

نبی‌پور در پایان مجموع صادرات تخم‌مرغ از ابتدای سال را 24 هزار تن اعلام کرد و گفت: بر اساس آمار متوسط سرانه مصرف 10 و نیم کیلوگرم تخم‌مرغ و تولید بالا باید بخشی از مازاد کشور به بازار‌های هدف صادر شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان