رئیس کانون انجمن صنفی کارگران گفت: حداقل عیدی کارگران به میزان 60 روز از دستمزد آنها برابر با 3 میلیون و 33 هزار تومان است.

به گزارش نسیم اقتصاد ، ناصر چمنی، رئیس کانون انجمن صنفی کارگران در خصوص عیدی سال 99 کارگران اظهار کرد: هر سال برای عیدی کارگران تصمیم گیری نمی‌شود و قانون آن یکبار در سال 69 به ثبت رسیده و تاکنون نیز طبق این قانون به کارگران عیدی پرداخت می‌شود.وی افزود: کارفرمایان باید به هر یک از کارگران خود که یک سال تمام در کارگاه مشغول به کار بودند، برابر با 60 روز از آخرین حقوق آنها یعنی 2 ماه، عیدی پرداخت کنند.

رئیس کانون انجمن صنفی کارگران بیان کرد: حداقل عیدی کارگران به میزان 60 روز از دستمزد آنهاست و حداکثر آن 90 روز است یعنی برخی کارگران، به میزان 90 روز از حقوق یا دستمزد خود، عیدی دریافت می‌کنند.

چمنی ادامه داد: میزان عیدی پرداختی بستگی به کارفرما و تلاش کارگر دارد که بین 60 تا 90 روز از دستمزد به حساب وی واریز می‌شود.

وی مطرح کرد: کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه فعالیت کردند، عیدی آنها نسبت به ایام کارکرد در سال محاسبه می‌گردد.

رئیس کانون انجمن صنفی کارگران تصریح کرد: حداقل عیدی کارگران 3 میلیون و 337 هزار تومان و حداکثر 4 میلیون 550 هزار تومان است، اگر در کارگاهی عیدی بالاتر از رقم حداکثری باشد، عرف کارگاه ملاک قرار می‌گیرد.

 

منبع: خبرآنلاین

 

اخبار مرتبط

نظرات شما