شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (25 دی ماه) به عدد 399 هزار و 445 واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود 13 درصد رشد داشت.

به گزارش نسیم اقتصاد، در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، شاخص بورس 45 هزار و 638 واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه ( 18 دی ماه) با عدد 353 هزار و 807 واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (25 دی ماه) به عدد 399 هزار و 445 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته 412 هزار و 889 واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم 469 هزار و 997 واحد رسید و افزایش 57 هزار و 108 واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته 108 هزار و 173 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 122 هزار و 16 واحد و شاخص نرخ (هم وزن) از 72 هزار و 241 واحد به عدد 81 هزار و 469 واحد رسید.

ارزش بورس تهران در هفته‌ای که گذشت 14 هزار و 799 میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته 11 درصد افزایش را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده چهار هزار و 384 میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افزایش 10 درصدی همراه شد.

در هفته‌ای که گذشت خودرو، رادیویی، بانک ها، بیمه و بازنشسته، تامین آب، برق و گاز، مواد دارویی، چند رشته‌ای صنعتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، انبوه سازی، شیمیایی، رایانه، فلزات اساسی، کانی‌های فلزی، سیمان، کانی‌های غیرفلزی، قند و شکر به ترتیب با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

طبق آمار ارائه شده در هفته‌ای که گذشت صنعت خودرو، رادیویی و بانک‌ها با بیشترین میزان رشد مثبت همراه بودند.

 هفته‌ گذشته بانک‌ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، شیمیایی، سرمایه‌گذاری‌ها، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، بیمه و بازنشستگی، سیمان، آهک و گچ، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، استخراج کانه‌های فلزی، فرآورده‌های نفتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، حمل‌ونقل انبارداری و ارتباطات، محصولات فلزی، دارویی و کانی‌های غیرفلزی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

همچنین فلزات اساسی، شیمیایی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، خودرو و قطعات، بانک‌ها و موسسات اعتباری، فرآورده‌های نفتی، سیمان، آهک و گچ، سرمایه‌گذاری‌ها، دارویی، واسطه گری‌های مالی و پولی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، استخراج کانه‌های فلزی، بیمه و بازنشستگی، حمل‌ونقل انبارداری و ارتباطات، عرضه برق، گاز، بخار، بخار و آب گرم، محصولات کاغذی، کانی‌های غیرفلزی، محصولات فلزی و فنی و مهندسی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات شما