مدیر امور اعتباری بانک مسکن روند تسهیلات‌دهی آن بانک را در بخش مسکن و غیر مسکن در نه ماهه نخست امسال اعلام کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک‌ مسکن، تسهیلات پرداختی بانک مسکن در 9 ماه نخست سال 98 را اعلام کرد و گفت: بانک مسکن در مجموع در 9ماه نخست امسال در بخش‌های ساخت، خرید و فروش اقساطی ناشی از مشارکت در بخش‌های مسکن و غیر از مسکن به 232 هزار و 721 واحد تسهیلات به میزان 12 هزار و 300 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

مدیرامور اعتباری بانک مسکن ادامه داد: در بخش ساخت به 31 هزار و 200 واحد به میزان بیش از 3 هزار میلیاردتومان پرداخت شده است. به گفته علمداری، در بخش خرید نیز بانک مسکن در 9ماهه نخست امسال به 104 هزار و 408 واحد و به میزان 5300 میلیاردتومان پرداخت کرده است و در بخش فروش اقساطی ناشی از مشارکت نیز 97 هزار 113 واحد به میزان 4 هزار میلیاردتومان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: ارائه تسهیلات بانک مسکن به ساخت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تعداد 46 درصد و در میزان مبلغ 51 درصد رشد داشت. علمداری گفت: تسهیلات خرید در 9ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تعداد و میزان مبلغ کاهش و تسهیلات ساخت و فروش اقساطی ناشی از مشارکت در میزان و تعداد رشد را تجربه کرده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد: تسهیلات خرید کاهش اما ساخت، تولید و مشارکت افزایش یافته است. به گفته وی، بانک مسکن به غیر از مسکن در سایر بخش‌های غیر از مسکن به عنوان نمونه در بخش‌های صنعت و آزادراهی وام پرداخت می‌کند.

منبع: ایبنا

اخبار مرتبط

نظرات شما