امروز 11 آذر بیست و سومین همایش سالروز ملی صادرات برگزار شد.

به گزارش نسیم اقتصاد، حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت در همایش ملی سالروز صادرات گفت: امسال یکی از سال‌های خاص در حوزه صادرات بوده است‌. با وجود تمام فشارها، جهادگران صادرات حداکثر تلاش خود را انجام دادند. مراتب تقدیر و تشکر خود را به دستگاه‌های متولی صادرات، اعلام می‌کنم.

وی ادامه داد: در فرآیند انتخاب صادرکننده امسال علاوه بر فعالیت‌های گذشته تلاش شد فرآیند به صورت الکترونیکی انجام شود. بیش از 300 متقاضی در بیش از 70 گروه کالایی به رقابت برای کسب عنوان صادرکننده نمونه پرداختند.

 در این همایش از 44 صادرکننده تجلیل می‌شود. از این صادرکنندگان نمونه 9 شرکت در حوزه کشوری، 9 شرکت در حوزه خدمات و مابقی در بخش صنعت و معدن هستند.

زادبوم گفت: امسال انجام فرایند به صورت الکترونیکی بود که این کار برای کاهش خطا صورت گرفت. در همین راستا ارزش آمار صادرات صادرکننده با اتصال به سیستم گمرک دریافت می‌شد. تعهدات ارزی نیز با کمک بانک مرکزی تایید می‌شد.

وی افزود: به صادرکنندگان محصولات دانش‌بنیان نگاه ویژه‌ای شد. بهترین‌ها شناسایی شدند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند. با نقشه راه توسعه صادرات غیر نفتی امیدواریم با حضور جدی‌تر پرچم ایران را بالا ببریم.

زادبوم در پایان اشاره کرد: لازم به ذکر است رویکرد صادراتی به 15 کشور همسایه اختصاص یافته است و در آینده جهش صادراتی خواهیم داشت. 100 میلیارد دلار پتانسیل صادراتی نیز شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما