یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در وضعیت کنونی روند بازار سرمایه مطلوب و معاملات مثبت است که به نظر می‌رسد این روند تا پایان سال ادامه‌دار باشد.

به گزارش نسیم اقتصاد، در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت شاخص بورس 6 هزار و 234 واحد افزایش داشت، شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (29 آبان ماه) با عدد 304 هزار و 996 واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (6 آذر ماه) به عدد 311 هزار و 230 واحد رسید.

ارزش بورس تهران در پنج روز معاملات هفته جاری 11 هزار و 537 میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته بیش از یک درصد رشد را تجربه کرد.

همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و 304 میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته رشد چهار درصدی را تجربه کرد.

ادامه روند مثبت معاملات بورس تا پایان سال

مصطفی صفاری روند معاملات بورس در هفته گذشته را اینگونه بیان کرد: در وضعیت کنونی روند بازار مطلوب و معاملات مثبت است که به نظر می‌رسد این روند تا پایان سال ادامه‌دار باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه شاخص بورس اکنون به کانال 314 هزار واحد ورود پیدا کرده است، گفت: هفته گذشته شاهد گزارش تولید و فروش هشت ماهه شرکت‌ها بودیم، برخی از این شرکت‌های بزرگ میزان سودآوری و فروش آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهتر شده که این موضوع به معنای آن است شرکت‌ها خود را با شرایط تحریم وفق داده اند.

وی معتقد است، این عامل باعث شد تا بازار سرمایه در هفته گذشته روند خوبی را در پیش گیرد.

صفاری با بیان اینکه دیگر بازارهای موازی با بازار سرمایه در وضعیت رکود به سر می‌برند، گفت: اگر روند معاملات در بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهیم شاهد رکود معاملات در این بازار هستیم، بازار طلا و ارز هم با اینکه به دلیل وجود برخی از هیجانات مثبت شد اما با توجه به توصیه رییس بانک مرکزی مبنی بر اینکه که کسی به عنوان خرید و فروش وارد بازار ارز نشود مکملی شد تا حجم معاملات در بازار سرمایه افزایش و شاخص بورس روند صعودی به خود گیرد.

منبع: ایرنا