سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به گلایه وزیر راه نسبت به وضعیت اعتبارات این وزارتخانه در سال جاری از درخواست اسلامی برای کمک مجلس به این وزارتخانه در جریان بودجه سال آینده خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین با وزیر راه نمایندگان از تغییر برخی مدیران استانی گلایه داشتند که آقای وزیر گفت‌ در این باره شکایاتی از استان‌ها داشته‌اند و بر اساس آن تغییراتی اعمال شده است.

وی افزود: همچنین اکثر نمایندگان از وضعیت راه‌های روستایی گلایه داشتند که وزیر راه گفت یکی از معاونت‌ها به این منظور مشخص شده و 2000 کیلومتر نیز هدف تعیین شده است و مقرر شده شهرستان‌هایی که از نظر شاخص‌ها در رده‌های پایین‌تر هستند در اولویت قرار گیرند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین اضافه کرد: آقای اسلامی همچنین گفت قیری که این وزارتخانه دریافت کرده یک هفتم میزانی است که سال گذشته دریافت شده بود ضمن اینکه از اعتبارات پیش بینی شده نیز 30 درصد بیشتر تخصیص پیدا نکرده است. در مورد تملک پروژه‌های عمرانی نیز اکثرا اوراق در نظر گرفته شده که آن هم کارایی لازم را ندارد.

لاهوتی همچنین گفت: آقای اسلامی از نمایندگان خواست در بودجه سال آینده با پیش بینی عوارض درآمد ثابتی را برای نگهداری راه‌ها برای این وزارتخانه در نظر بگیرند.

اخبار مرتبط

نظرات شما