کشتی آرای با بیان اینکه حباب سکه در بازار صفر شده است، گفت: نرخ سکه نسبت به آخرین روزهای هفته قبل 70 هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش نسیم اقتصاد، محمد کشتی آرای، در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری، اظهارکرد: نرخ جهانی طلا نسبت به هفته قبل 56 دلار کاهش یافته و همین امر باعث کاهش نرخ طلا و سکه در بازار داخلی شده است.

وی با اشاره به کاهش نرخ سکه نسبت به روزهای اخیر گفت: نرخ سکه از 4 میلیون تومان به 3 میلیون و 930 هزار تومان کاهش یافته که نسبت به آخرین روزهای هفته قبل 70 هزار تومان کم شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: باکاهش نرخ جهانی طلا، هیچ حبابی روی نرخ سکه و طلا در بازار وجود ندارد؛ هم اکنون نرخ سکه کاملاً براساس نرخ جهانی و نرخ ارز محاسبه شده و مبادله می‌شود.

کشتی آرای با تأکید براینکه داد و ستد در بازار براساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تقاضای جدید بعد از ماه صفر و آغاز ربیع، وارد بازار شده است؛ رونق نسبی در بازار ایجاد شده است.

امروز در بازار آزاد نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 3 میلیون و 930 تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 925 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 60 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون 260 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 830 هزار تومان فروخته می‌شود. نرخ طلای 18عیار هم 402 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با نرخ 1459 دلار معامله می‌شود.

منبع: تسنیم