مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور، با بیان اینکه افزایش کرایه برای زائران اربعین اعمال نشده است، گفت: زائران امسال با نرخ سال 97 جابه‌جا می‌شوند.

به گزارش نسیم اقتصاد، احمدرضا عامری درباره روند بازگشت زائران اربعین به استان‌های کشور، ابراز کرد: زائران امسال بدون افزایش کریه و با همان نرخ کرایه‌های مصوب سال 97 توسط سیستم حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ما جابه‌جا شدند این در حالی است که بهای یک دستگاه اتوبوس در سال گذشته بیش از 800 میلیون تومان بود و امسال این نرخ به سه میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سایر تجهیزات اتوبوس‌ها مانند لاستیک و... نیز نسبت به سال قبل افزایش چشم گیر یافتند اما کرایه‌ها برای زائران اربعین مطابق همان کرایه‌های سال 97 اعمال شد، ابراز کرد: نرخ بلیت‌ها تا مهران از 90 هزار تا 150 هزار تومان بوده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور، ادامه داد: رقم کرایه در نظر گرفته شده از مهران در برابر هزینه کل سفر زائران، در واقع مبلغی نیست به طوری که برای جابه‌جایی زائران از مرزها تا شهرهای نجف و کربلا با کامیون حتی مبالغی تا 350 هزار تومان و با اتوبوس تا یک میلیون تومان هم از زائران دریافت شده است.

عامری با بیان اینکه حدود 220 هزار نفر آمار ورودی زائران به مرز مهران در روز جمعه بوده است، گفت: تا غروب شنبه نیز 152 هزار نفر وارد مرز شده‌اند و جابه‌جایی این چنین جمعیتی قطعاً نیازمند تعداد اتوبوس بسیار بالا است.

وی افزود: به همین دلیل از مجموع 13 هزار و 500 اتوبوسی که در درون ناوگان حمل‌ونقل کشور است 11 اتوبوس به مرزها فراخوانده شده‌اند تا در راستای جابه‌جایی مسافران و زائران اربعین حسینی بتوانیم بهترین خدمات را با کمترین معطلی به افراد ارائه دهیم.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظرات شما