نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در هفته گذشته طلا در بازار جهانی نوسان 10 دلاری را تجربه کرد که به واسطه ثبات نرخ ارز، بازار داخلی هیچ گونه نوسانی را تجربه نکرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، محمد رضا کشتی‌آرای اظهار کرد: در هفته گذشته اونس جهانی نوسان 10 دلاری را تجربه کرد و کمترین ارزش طلا در بازارهای جهانی 1499 دلار و بیشترین ارزش آن 1509 دلار بوده است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در هفته گذشته تنها ارزش طلا در بازارهای جهانی نوسان داشت و ارزش دلار در بازار داخلی هیچگونه نوسانی نداشت که این مهم منجر به ثبات و عدم نوسان نرخ طلا و سکه شد.

وی یادآور شد: ثبات نرخ ارز و عدم نوسان بازار طلا و سکه به دلیل مدیریت صحیح بازار ارز، کاهش تقاضا و داد و ستد در بازار را به همراه داشته است.

کشتی‌آرای نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم را 4 میلیون تومان، طرح جدید را 4 میلیون و 15 هزار تومان، نیم سکه را 2 میلیون و 40 هزار تومان، ربع سکه را یک میلیون و 240 هزار تومان و سکه یک گرمی را 840 هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر گرم طلای خام 18 عیار 409 هزار تومان و هر مثقال طلای 17 عیار یک میلیون و 772 هزار تومان است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات شما