نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا ایرلاین‌ها برای جذب مسافر و افزایش درآمد، باید نسبت به تعیین نرخ بلیط هواپیما به صورت معقول اقدام کنند.

به گزارش نسیم اقتصاد، سیدحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دستور جدید سازمان هواپیمایی برای کاهش 14 درصدی نرخ بلیط هواپیما، گفت: قطعا این اقدام بسیار مثبت بوده و در راستای احقاق حقوق مسافران خواهد بود.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یک سال اخیر نرخ بلیط هواپیما افزایش چشمگیری داشته و این مسئله موجب شد که میزان استفاده مسافران از پروازهای هوایی کاهش یابد.

 افزایش نرخ بلیط هواپیما و کاهش جمعیت مسافران پروازهای هوایی به ضرر ایرلاین‌ها است، زیرا با کاهش درآمد، شرکت‌های هواپیمایی نخست بخش هایی هستند که دچار ضرر مالی می‌شوند

وی تصریح کرد: به طور حتم افزایش نرخ بلیط هواپیما و کاهش جمعیت مسافران پروازهای هوایی به ضرر ایرلاین‌ها است، زیرا با کاهش درآمد، شرکت‌های هواپیمایی نخستین بخش هایی هستند که دچار ضرر مالی می‌شوند.

 این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته با توجه به تحریم‌های وضع شده علیه صنعت هواپیمایی کشور، افزایش نرخ بلیط هواپیما پیش‌بینی می‌شد، اما شاهد بودیم که به دلایل مختلف از جمله فعالیت چارتری‌ها و عدم نظارت، قیمت‌ها بیش از پیش‌بینی‌ها بالا رفت.

سازمان هواپیمایی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما باید فعالیت شرکت‌های چارتری را مدیریت و محدود کند

وی گفت: به نظر من سازمان هواپیمایی در شرایط کنونی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما باید فعالیت شرکت‌های چارتری را مدیریت و محدود کند، آن زمان بخشی از التهابات بازار کاهش خواهد یافت.

 ایرلاین‌ها باید نسبت به تعیین نرخ بلیط هواپیما به صورت معقول اقدام کنند

 نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا ایرلاین‌ها برای جذب مسافر و افزایش درآمد، باید نسبت به تعیین نرخ بلیط هواپیما به صورت معقول اقدام کنند.

منبع: خانه ملت

اخبار مرتبط

نظرات شما