چهار آیین گفت: با توجه به بخشی از تقاضای بازار گوشت قرمز به سمت مرغ پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ گرم در ایام تاسوعا و عاشورا با نوسان 200 تا 250 تومانی به 14 هزار تومان برسد.

به گزارش نسیم اقتصاد، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی،  از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 13 هزار و 300 تا 13 هزار و 500 تومان است.

وی افزود: با توجه به افزایش نامتعارف گوشت قرمز در ماه‌های اخیر و کاهش قدرت خرید خانوار، تقاضا برای خرید مرغ در این ایام افزایش یافته است.

چهار آیین ادامه داد: با توجه به ازدیاد تقاضا در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به سبب نذورات و سرازیر شدن بخشی از تقاضای بازار گوشت قرمز به سمت مرغ پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ گرم با نوسان 200 تا 250 تومانی به 14 هزار تومان برسد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه روند صعودی قیمت مرغ تا شام غربیان ادامه دارد، بیان کرد: این در حالی است که در ابتدای هفته آینده به سبب بازگشایی مدارس، تقاضا برای خرید مرغ در بازار کاهش می‌یابد که این امر در افت قیمت بی تاثیر نیست.

وی با انتقاد از افت قیمت جوجه یک روزه در بازار گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یک روزه یک هزار و 300 تومان است که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد چرا که در ماه‌های اخیر اجرای قیمت‌های دستوری موجب شده تا تقاضا برای جوجه ریزی در واحدهای مرغداری کاهش یابد و این روند تا زمان اعلام قیمت منطقی مرغ متناسب با هزینه‌های تولید ادامه دارد.

چهارآیین با اشاره به اینکه ماهانه 110 تا 115 میلیون قطعه جوجه ریزی باید در واحدهای مرغداری صورت گیرد بیان کرد: اگر تقاضا برای جوجه ریزی پایین‌تر از این مقدار باشد بدون تردید این امر بر افت قیمت جوجه و زیان تولیدکنندگان دامن می‌زند.

این مقام مسئول درباره تأثیر عرضه مرغ منجمد در بازار گفت: با توجه به عرضه ناچیز پشتیبانی امور دام این موضوع تأثیر چندانی بر بازار مرغ گرم ندارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی التهاب ندارد، افزود: هم اکنون کنجاله سویا و ذرت در بازه زمانی مناسب پس از خرید به دست تولیدکننده می‌رسد، ضمن آنکه شرکت پشتیبانی امور دام به میزان کافی ذخایر در استان‌ها دارد که از طریق تشکل‌ها اقدام به توزیع می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات شما