اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، گفت: اگر به دنبال تاب‌آوری مسائل کشور هستیم، حتما یکی از کانون‌های اصلی تاب‌آوری اقتصادی روستاها و مناطق عشایری هستند.

به گزارش نسیم اقتصاد، اسحاق جهانگیری، در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات وسیعی انجام گرفته تا کسب و کار در روستاها رونق پیدا کند، ‌گفت: تامین مسائل رفاهی روستاها از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که موجب می‌شود روستاییان در روستاها بمانند و به حاشیه شهرها نیایند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه روستاییان باید از نظر اقتصادی امکان زندگی در روستاها را داشته باشند، افزود: در برنامه‌های دولت یکی از سیاست‌های مهم ‌این است که ما اقداماتی را انجام دهیم که روستاییان در روستاها بمانند و به تولید بپردازند و به حاشیه شهرها نیایند.
معاون اول رئیس جمهور گفت: برای رسیدگی به اشتغال روستاییان و عشایر حدود 3000 میلیارد تومان منظور شده که این اعتبار برای اشتغال روستاییان و کارآفرینان روستایی و کسانی که علاقمند هستند از این منابع استفاده کنند در نظر گرفته شده تا توسط آن در زنجیره تولید روستایی قرار بگیرند.

او اضافه کرد: تا به الان عملکردهای خوبی از این طرح داشته‌ایم و در گزارشی که چندی پیش در جلسه اشتغال به من دادند، شاهد بودیم که حدود 150 هزار نفر از محل این اعتبارات مشغول به کار شده‌اند. امیدوارم با اینکه هنوز بخشی از این اعتبارات باقی مانده، بتوانیم اشتغال بیشتری برای عشایر و روستاییان ایجاد کنیم.
وی گفت: توجه به روستاها و مناطق عشایری کشور جزو مهمترین سیاست‌های دولت است که در تمام برنامه‌های خود آن را مد نظر قرار می‌دهد.
جهانگیری با اشاره به اهمیت روستاها در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تامین امنیت غذایی که یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است، جزو مهمترین سیاست‌های دولت به شمار می‌رود که در آن توجه به روستاها مورد تاکید است.

معاون اول رئیس جمهور روستاها را کانون اصلی داخل کشور دانست و گفت: روستاها در زمینه تولید مواد غذایی که جزو مهمترین نیازهای هر کشور است، از اهمیت زیادی در سیاست‌گذاری‌ها در تمام کشورها برخوردار هستند.

جهانگیری افزود: بخش اصلی تولیدات روستایی تامین مواد غذایی کشور است که جزو سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

چهارمین نمایشگاه توانمندیهای روستایی و عشایر با هدف ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستاییان و عشایر و همچنین عرضه غذاهای محلی و صنایع دستی از 24 الی 27 مرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظرات شما